Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Дата: 16 лютого 2023 о 18:54, Оновлено 17 лютого 2023 о 08:08

https://mon.gov.ua/ua/news

 

Вітаємо, колеги!

У нашому новому листі дізнавайтесь про наказ щодо звільнення від ДПА, збір інформації для відновлення обладнання в межах реформи НУШ, Національну екосистему вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою, а також про інші важливі новини й актуальні можливості. 

НАБУВ ЧИННОСТІ НАКАЗ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ДПА УЧНІВ 4 І 9 КЛАСІВ

Набув чинності наказ МОН від 11 січня 2023 року №19 про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів 4 і 9 класів. Наказ підготовлено з метою збереження життя і здоров’я учнів в умовах воєнного стану.

РЕФОРМА ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ: СТРАТЕГІЧНИЙ РОЗВИТОК В УМОВАХ ВІЙНИ ТА ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Відбулася стратегічна сесія «Реформа шкільного харчування: стратегічний розвиток в умовах війни та повоєнного відновлення України» за участі ініціаторки реформи першої леді Олени Зеленської, Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, а також Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Клода Вільда. 

Попри війну важливим пріоритетом є продовження реформи харчування, соціальна підтримка учасників освітнього процесу, а також розвиток кадрового потенціалу. Для цього нині відбувається активне наповнення і розвиток порталу «Знаїмо». Крім того, у Бучі планується створити фабрику-кухню.

З’ЯВИЛАСЬ НАЦІОНАЛЬНА ЕКОСИСТЕМА ВИВЧЕННЯ ТА ТЕСТУВАННЯ
РІВНЯ ВОЛОДІННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

МОН, Міністерство культури та інформаційної політики та Асоціація інноваційної та цифрової освіти презентували початок роботи Національної екосистеми вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою для українців у межах Дорожньої карти впровадження англійської мови як мови міжнародного спілкування в Україні.

Екосистема – безкоштовна та доступна 24/7 всім українцям, незалежно від місця їхнього перебування під час та після завершення воєнних дій. Вона має три складові:

  • визначення рівня володіння англійською мовою;
  • маркетплейс сервісів навчання англійської мови;
  • опанування англійською мовою за допомогою наймасовішого освітнього онлайн-проєкту України «Lingva.Skills». 

ПСИХОЕМОЦІЙНА ПІДТРИМКА ОСВІТЯН: СВІТЛО НА ШЛЯХУ ДО ПЕРЕМОГИ

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської МОН спільно із ГО «Підтримай дитину» та проєктом «Подбай про себе», ГО «Асоціація дієвих психологів» створили серію вебінарів для психоемоційної підтримки освітян.

Загалом протягом лютого-березня 2023 року планують провести чотири вебінари для психологічної підтримки дітей, чиї батьки або члени родин яких перебувають на фронті, а також самопідтримки та відновлення ресурсу освітян в умовах війни.

Головна мета – нагадати про важливість власного психоемоційного стану, а також надати додаткову інформацію щодо психологічної підтримки освітян та їхніх родин у різних умовах, зокрема кризових та в умовах «очікування».

МОН ЗБИРАЄ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ОБЛАДНАННЯ
В МЕЖАХ РЕФОРМИ «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА»

Цьогоріч залишки освітньої субвенції, які утворилися на кінець 2022 року, автоматично спрямовані до спеціального фонду державного бюджету МОН. Таким чином утворився спеціальний фонд освітньої субвенції в обсязі 3,2 млрд гривень. Ці кошти будуть розподілені на заробітну плату вчителям, а також на реалізацію заходів із забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти у межах реформи «Нова українська школа» та інших заходів у сфері освіти.

Тому МОН до 5 березня збирає інформацію від ОВА щодо засобів навчання та обладнання, яке було придбано за рахунок коштів субвенції НУШ у 2018-2021 роках та нині знищено, пошкоджено або вважається зниклим у зв'язку з військовою агресією рф. Ця інформація буде врахована МОН для ефективного розподілу спеціального фонду освітньої субвенції для відновлення засобів навчання та обладнання.

ПРОГРАМА «ZOOM» РОЗШИРЮЄ ДОСТУП ДЛЯ ОСВІТЯН

МОН інформує про можливість педагогів отримати ліцензію Zoom Meetings for Education з розширеним доступом Large Meeting. Для цього необхідно скористатися формою запиту, яка передбачає отримання інформації про вже наявного адміністратора у вашому закладі освіти, а також можливість подати заявку особисто від викладача, якщо заклад ще не долучився до програми.

Розширений доступ Large Meeting дозволяє учасникам освітнього процесу здійснювати запис зустрічей, а також проводити онлайн-конференції для тисячі учасників одночасно. З повним переліком функцій сервісу «Zoom Meetings for Education» можна ознайомитись за посиланням.

КОНКУРС НА НАЙКРАЩУ ВПРАВУ З ІНТЕГРАЦІЇ МЕДІАГРАМОТНОСТІ У ЗМІСТ НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ

МОН спільно з Міжнародним благодійним фондом «Академія української преси» оголошують Всеукраїнський конкурс на найкращу вправу з інтеграції медіаграмотності у зміст навчальних предметів, а також для проведення позакласних та позашкільних заходів для учнів 9-10 класів.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити форму до 29 березня. Кожен учасник може надіслати не більше 3 матеріалів. Плани-конспекти вправ, що подані на конкурс та відповідають його вимогам, будуть розміщені на тулбоксі, а їхні автори отримають сертифікати.

Результати будуть оголошені до 15 квітня. Докладніше – за посиланням

ШКОЛЯРІ 5-9 КЛАСІВ, ВИВЧАЮЧИ МАТЕМАТИКУ, МОЖУТЬ ВИГРАТИ ПЛАНШЕТИ

За ініціативи МОН та Мінцифри інтерактивна платформа для вивчення математики GIOS спільно з Українським фондом стартапів започаткувала інноваційний проєкт «PlayMath».

У межах проєкту всі зареєстровані учні отримають доступ до платформи GIOS та зможуть самостійно перевірити свій рівень знань за допомогою тестів, отримати рекомендації стосовно навчання. Організатори проєкту влаштовують змагання, до якого можуть долучитися всі учасники та поборотися за головний приз – планшет.

Узяти участь у проєкті «PlayMath» можуть українські школярі 5-9 класів. Для участі необхідно зареєструватися на сайті.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.