ПОЛОЖЕННЯ ПРО ШКІЛЬНИЙ ЕТАП ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-11 класів
I. Загальні положення
1.1. Дане положення визначає порядок організації та проведення шкільного етапу міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика серед учнів 3-11-х класів (далі Конкурс), їх організаційне, методичне та фінансове забезпечення, порядок участі учнів 3-11класів у шкільному етапі Конкурсу та визначення переможців.
1.2. У Конкурсі можуть брати участь учні 3-11 класів школи (далі - учасники Конкурсу).
Про проведення І (шкільного) етапу Конкурсу адміністрація школи повідомляє через наказ по школі, який видається на підставі організаційного наказу відділу освіти селищної ради, та оголошення на шкільному сайті. Базовими предметами Конкурсу є українська мова і література.
II. Мета Конкурсу
Метою Конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.
III. Організація та проведення Конкурсу
3.1. Організаторами шкільного етапу Конкурсу є адміністрація школи і методичне об’єднання учителів української мови та літератури та початкових класів.
3.2. Шкільний етап Конкурсу для учнів 3-11класів школи є першим етапом Міжнародного рівня Конкурсу.
Відбір учасників для участі у шкільному етапі здійснює вчитель із складу дітей, які мають належний рівень навченості з української мови, володіють навичками логічного мислення, мають сформовані належним чином комунікативні, читацькі та інші ключові компетентності, у яких добре розвинуте діалогічне та монологічне мовлення та які виявляють мовленнєво-творчі здібності.
3.3. Для проведення Конкурсу адміністрацією школи створюються журі. За належну організацію Конкурсу відповідальність несе заступник директора з НВР, який курує предмети суспільно-гуманітарного циклу згідно з розподілом функціональних обов’язків.
Склад журі затверджується наказом по школі. До складу журі входять представники адміністрації школи та учителі української мови і літератури. 3.4. Завдання для першого етапу Конкурсу розробляє керівники шкільного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, методичного об’єднання початкових класів. Пакет із завданнями надається директору школи на затвердження за 2-5 днів до проведення Конкурсу. Особи, що є розробниками завдань, забезпечують їх нерозголошення.
Пакети із завданнями відкриваються членами журі за 1 год. до проведення Конкурсу, для розмноження за кількістю учасників, у присутності вчителів української мови і літератури.
Виконання конкурсних робіт відбувається після 6-го уроку. Учні 3-8-х класів працюють над завданням – 2 астрономічні години, учні 9-11-х класів – 3 астрономічні години. Журі перевіряє конкурсні роботи в той же день.
Роботи учасників Конкурсу зберігаються протягом року в архіві. 3.5. Журі Конкурсу підводить підсумки та визначає за результатами Конкурсу по 1 переможцю з паралелі 3-11 класів,
IV. Нагородження переможців Конкурсу
4.1. Переможцями (І місце) Конкурсу є його учасники, які набрали найбільшу кількість балів. До участі в ІІ (міському) етапі допускаються учасники, які виконали правильно більше 75% завдань.
4.2. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами або грамотами за підписом директора школи.
V. Контроль за проведенням Конкурсу
5.1. Контроль за проведенням Конкурсу здійснює адміністрація школи.
5.2. Батьки учасників Конкурсу мають право:
- переглянути конкурсну роботу своєї дитини;
- подати апеляцію на об’єктивність (необ’єктивність) оцінювання роботи членами журі.