Яка поведінка сигналізує, що дитині потрібна допомога
«Якби я міг, то запакував би спорт, природу та мистецтво в таблетки й виписував їх усім дітям»
Денис Угрин Dennis Ougrin, дитячий і підлітковий психіатр, професор психіатрії в Лондонському університеті королеви Марії, наголошує на ключовій ролі терапії та соціальної підтримки щодо попередження та лікування дитячих розладів.
Він став гостем нового епізоду сезону «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» від «Віледж Україна» The Village Україна, що виходить в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олена Зеленська.
Денис Угрин пояснив, яка поведінка сигналізує, що дитині потрібна допомога, з чого починають лікування депресивних епізодів, хто і як ухвалює рішення, чи потрібні дитині антидепресанти. І головне – що варто знати батькам, щоб ухвалити виважене рішення щодо лікування.
«Лікування починається не з ліків. Наприклад, ми пропонуємо дитині експеримент – запланувати й зробити одну річ, яка потенційно може покращити її настрій. Це те, з чого ми завжди починаємо роботу з дітьми. І дуже часто лише ця техніка вирішує проблему. Більшість депресій у дітей минають самостійно, навіть без психотерапевтичних втручань чи лікування. Проблема в тому, що депресивні епізоди мають тенденцію повторюватися в майбутньому, – зазначає професор.
Конспект інтерв'ю тут: https://www.village.com.ua/.../362091-prostimy-slovami-4...