Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від них

Дата: 28 грудня 2024 о 14:34
62 перегляда

до уваги батьків!

Чим швидше дитина освоїть комп’ютерну грамотність, тим легше їй буде вчитися в школі, вона зможе отримати набагато більше знань, стати різнобічною особистістю та в майбутньому швидше освоїти обрану професію. Однак, незважаючи на всі плюси, глобальна мережа несе і свої ризики для безпеки дітей.

Основні загрози для дітей у мережі Інтернет та способи, як захистити їх від цього

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від нихНебажаний контент

Це насамперед порнографічні сайти та ресурси, які пропагують насильство, наркотики тощо. А також сайти, які поширюють інформацію про заборонені речі, такі як сектантство, вбивства, фашизм тощо. Як захистити від такої інформації дитину? Для цього необхідно насамперед залишатися для неї другом, регулярно спілкуватися на цю тему, не боятися питати, що дивилася дитина в Інтернеті та використовувати програму батьківського контролю. Встановіть у своїй сім’ї правила користування Інтернетом, які підкажуть дитині, що їй робити, якщо вона зіткнулася з подібним контентом.

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від нихІнтернет-знайомства

Багато дітей в Інтернеті активно користуються соціальними мережами, де можуть спілкуватися з друзями та заводити нові знайомства. Однак, тут таїться дві небезпеки онлайн-спілкування: перша пов’язана з тим, що віртуальний світ може повністю поглинути ваше чадо і в реальному житті син чи дочка будуть мати проблеми зі спілкуванням зі своїми однолітками.

Інша біда серйозніша – це знайомства з небезпечними людьми, шахраями тощо. Як запобігти цьому? Звичайно, підтримувати довірливі відносини зі своєю дитиною, запитувати її, з ким вона спілкується, на які теми, розповідати на прикладі інших, які можуть виникати ситуації через небажані знайомства в мережі.

Також не дозволяйте дитині передавати будь-яку особисту інформацію незнайомцю або зустрічатися з ним без вашого відома. 

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від нихКібербулінг або цькування

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від нихПоговоріть з дитиною про кібербулінг, переконайте її спілкуватися з людьми як у реальному житті, так і у віртуальному ввічливо і без грубостей, а також навчіть адекватно реагувати на грубість з боку інших, переконайте припиняти спілкування з тим, хто виявляє агресію самостійно чи блокуванням.

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від нихКібершахрайство

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від нихІснує безліч способів обману в мережі, наприклад, коли говорять про виграш великої суми грошей або загрози для життя близьких, а також часто дурять при замовленні того чи іншого товару. Тому поговоріть зі своїм сином або дочкою про це, наведіть приклади шахрайства, переконайте завжди говорити про те, якщо він або вона планує скористатися якоюсь послугою в мережі, а також контролюйте всі онлайн-покупки і не надайте зайвих даних другій стороні.

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від нихШкідливі програми

На цю тему варто заздалегідь поговорити з дітьми, розповісти про необхідність використання антивірусних програм та персонального брандмауера.

А також сказати дітям, що не можна завантажувати в інтернеті все поспіль, а потрібно користуватися лише перевіреними ресурсами та ліцензійними програмами. Раз на тиждень перевіряйте свій комп’ютер або телефон на наявність вірусів, а також регулярно робіть заміну паролів.

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від них Ігрова залежність

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від нихДуже багато дітей проводять більшу частину свого вільного часу в мережі, граючи у різні ігри. У багатьох із них є сцени насильства та вбивств, що може негативно позначитися на психіці дитини. Також ігрова залежність, як і будь-яка інша, є дуже небезпечною для його ментального здоров’я.

Наприклад, про ігрову залежність говорить поганий настрій, дратівливість, агресивна поведінка дитини після кожного входу та виходу з мережі. Тому відразу домовтеся зі своїм сином або донькою про те, скільки часу в день ви готові дозволити їм проводити в мережі інтернет, а все інше можна присвятити навчанню, спілкуванню з друзями в реальному світі, спорту та іншим захопленням.

Загрози для дітей в Інтернеті та як уберегти від нихПлатний контент

Це загроза скоріше не для дитини, а для бюджету всієї родини. Дорослим важливо пам’ятати, що діти мало розуміються на фінансових питаннях, тому суворо контролюйте будь-які покупки віртуального контенту з банківської картки батьків або через інші платіжні сервіси.

Експерти рекомендують уважніше ставитись до захисту облікових записів та особистих даних. Зокрема, можна встановити підтвердження платежу за допомогою відбитка пальця або FaceID у всіх додатках.

Також обов’язково поговоріть зі своїм сином або дочкою про кібербезпеку, про те, що не варто все поспіль викладати в мережу, наприклад персональні дані, свою адресу, дати від’їзду сім’ї, відпочинок і т. д. Адже цією інформацією можуть скористатися шахраї.

Безпечний інтернет для дітей

Інтернет – це те, без чого вже важко уявити наше життя. Вільний доступ до глобальної мережі надав людям широкі можливості для спілкування, освіти тощо. Однак, важливо пам’ятати про дотримання запобіжних заходів, особливо, якщо це стосується дітей. Чітке дотримання правил та контроль з боку батьків допоможе уникнути серйозних ризиків. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.